İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Korku insana neler yaptırıyor !

ABD’de yaşayan ve dünyanın başına büyük bir felaket gelmesi durumunda kendisini garantiye almak isteyen bir adam, ‘paranoyaklıkla’ bir sığınak yapmaya karar verdi.
Amerikalı adam yaptığı sığınağı insanlara göstermek için adım adım fotoğrafladı.
Adam sığınağı inşa etmek için önce büyük bir çukur oluşturdu.
Daha sonra bir konteyner satın aldı…
Sonra ilk iş olarak kirini pasını temizleyip küflenmesin diye güzelce konteryneri güzelce boyadı ve kapı yaptı. Bahçesine sığacak kadar çukuru kazıp zemine de çakıl attı.
Yeri hazırladıktan sonra yerleştirmek için vinç kiraladı…
Rus basınında yer alan habere göre 38 yaşındaki bir kişi, kıyamet kopacak hikayelerinden etkilenerek ormanda yaptığı sığınağa yerleşti.
Bir vatandaşın izinsiz ağaç kesildiği yönündeki ihbarını değerlendiren güvenlik güçleri, ormanda iki sığınağa rastladı. Polisler daha sonra sığınak sahibini buldu.
İlk sığınağı su baskınları nedeniyle zarar gören vatandaş ikinci bir sığınak daha yapmış. Ancak ikinci sığınak da üzerindeki ağırlık nedeniyle hafif çökmüş. Bu kişi sığınak inşaatı, soba, yakıt, akü, güneş aküsü ve bazı aletleri almak için de 80 bin rublelik (bin 200 dolar) kredi çektiği ortaya çıktı.
Böylece vatandaş hem kıyametten hemde banka borcu nedeniyle icra memurlarından saklanmayı hedeflemiş. Ancak sığınakların zarar görmesiyle adam akrabalarına taşınmak zorunda kaldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın