İçeriğe geç →

Santa Muerte Tarikati

Santa Muerte Tarikati

Cübbe giymiş şeytani bir iskelete tapan insanlar, SANTA MUERTE TARİKATİ (Aziz Ölüm Dini)

Resmi kilise tarafından yasaklanıyor, ancak merdiven altı mabedlerde ayinler yapılmaya devam ediyor, insan kurban ettikleri söyleniyor, bu konuda hiç kimse konuşmak istemiyor.

Kiliselerinde kılıç, pala, bıçaklar mevcut.

Rahipler tamamen şeytani birşey olduğunu söylüyor, Mexico’daki bütün çeteler, uyuşturucu tüccarları, hırsızlar, tecavüzcüler ve katiller SANTA MUERTE’ye yani ÖLÜMÜN AZİZLERİ‘ne taparlar, (Çete Dini Diyebiliriz)

Ölümün Azizleri’nin simgesi beyaz bir cübbe giymiş iskelettir, çete üyelerinde sıkça görülen dövmeleri de vardır, bir diğer simgesi ise baykuştur, baykuş bilgeliği simgelemektedir.

SANTA MUERTE’nin Kalesi  TEPİTO’dur.

TEPİTO; hırsızların, yoksulların ve unutulmuşların mahallesidir, SANTA MUERTE kutsal maskotlarıdır.

Günahlarından kurtulup hacı olmak için müridler dizleri üzerinde uzun bir yol katetmek zorundadır, dizlerinin üzerinde yürüyerek ellerindeki  ÖLÜMÜN AZİZLERİ  heykelciğini yukarı kaldırıp af dilemeleri gereklidir, çok acılı ve zorlu bir yolculuktur bu, acı çekerek günahlarının bedelini ödediklerini düşünürler ve dolayısıyla affedilmeyi beklerler.

ÖLÜMÜN AZİZLERİ’ne tapanların ortak noktası hepsinin zorlu bir yaşamdan geçmiş olmalarıdır, yoksulluk ve zorlu yaşam şartlarına rağmen halen yaşadıkları için SANTA MUERTE’ye teşekkür ediyorlar.

SANTA MUERTE Dona Queta adlı bir kadın tarafından 2001 yılında kurulmuştur, Dona Queta’nın TEPİTO’da ÖLÜMÜN AZİZLERİ sembolleri satışı yaptığı bir dükkanı vardır, bölge sakinleri tarafından bu dükkan kutsal bir yer olarak görülmektedir, Dona Queta çevresinde sevilen bir kadındır ve çok güçlüdür, hiç kimse ona karşı koymaya cesaret edemez, ona bulaşılmaması gerektiğini herkes bilir.

Ölümle yüzleşmek konusunda Dona ilginç birisidir,  çünkü; ölümcül kanser hastası ve hastalığını seviyor, sevgisini şöyle anlatıyor. “hastalığımı seviyorum çünkü bana yaşamayı öğretti”

SANTA MUERTE sadece ölüme tapmak değildir, aynı zamanda ölümden korkmamaktır, bu mütevazi bakışıyla sevilen ilgi gören bir tarikat, her yıl bu mabedde insanlar SANTA MUERTE’nin  dev pastalarından tatmak ve ayrıca ibadet etmek için buluşuyorlar.

Görünen o ki şeytani bir şeye tapmıyorlar sadece ölümle yüzleşmekten korkmuyorlar, ölüm geldiği zaman canlarını vermemek için savaşmamayı öğreniyorlar, çünkü ölümden hiçbir şekilde kaçış yoktur, o geldiği zaman her şey bitmiş olacaktır ve sonsuzluğa çırpınarak gitmeyi istemiyorlar…

Kategori: Din

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir