İçeriğe geç →

Corona Virüsü Nasıl Bulaştırılır ?

Corona Virüsü Nasıl Bulaştırılır ?

Aralık ayı başında çinin Wuhan kentinden bir haber geldi ve bu haberden sonra dünya yeni bir virüs keşfedildi, halen virüs konusunda çalışmalar devam ediyor ancak bölgeden öyle haberler ve videolar geliyor ki akıllara zarar.

İlk gelen haberlerde virüsün bir balık pazarından yayıldığı söylenmişti sonrasında yarasa çorbasından kaynaklandığı öne sürüldü en son karınca yiyen diye bilinen bir hayvandan bulaşmış olabileceği haberleri yayılmaya başlandı.

Çin’in gerçek rakamları gizlediği ile ilgili haberler sosyal medyada hızla yayıldı, bilgiler doğru yanlış denmeden kullanılmaya başlandı.

İlk günlerinden beri takip ettiğim haberlerin en acımasızı bölgede bazı evlerin kapılarının dışarıdan tahtalar ile kapatıldığı ve sonrasında demir kapıların kaynak makineleri ile kapatıldığı, içerideki virüs bulaşmış kişilerin ölüme terk edildiğiydi.

Tüm bunlara insanlık dışı davranışlar derken bir başka haber kan donduran cinstendi bir cruise gemide seyahat eden bir yolcuda corona virüsü tespit edilmişti ve an itibariyle Japonya’da bir limanda Corona virüsü nedeniyle karantina altına alınmış durumda ve içindeki tüm çalışanlar dahil yolcuları gemide hapsedilmiş durumda.

Şaşkınlık korku ve endişe içinde bu haberleri takip ederken bir başka paylaşım emin olun insanlığımdan utanmamı, dünyanın çivisinin gerçekten çıktığını, insanların kalplerinin nasıl mühürlendiğini, vicdan ve merhametin ne denli unutulduğunu hissetmeme neden oldu.

Paylaşımlar korkunçtu videoları görmeseydim bu haberlerin doğru olmadığını düşünürdüm insanların bu kadar acımasız olabileceğini tahmin edemezdim, bu neyin öfkesidir neyin intikamıdır sadece soru “neden?”

Corona Virüsü Nasıl Bulaştırılır ?

şimdi okuyacaklarınız ve izleyecekleriniz, gerçek ve başlığın sebebi.

Orta yaşlı bir adam (adam yazmaktan hicab duyuyorum) muhtemelen Corona virüsü taşıyıcısı ve bu adama veya yaratık, hayvan bile demek istemiyorum çünkü bu yaratığın yaptığını hiçbir hayvanda görmedim yapacağını da sanmıyorum.

bulunduğu yer bir alışveriş merkezi veya bir iş yeri, hastane, okul.

Birçok yer olabilir, görüntüdeki yaratık insanlara virüs bulaştırmak için bir asansörün düğmelerine tükrüğünü sürüyor ve o asansöre binen insanlara virüs bulaşmasını sağlıyor hedefliyor.

Arabaların Kollarına Virüs Bulaştıran Yaratık

İnsanlara virüs bulaştıran Çin’liler

Bunu nasıl bir insan yapar, neden yapar anlam vermek mümkün değil

Kategori: Genel

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir