İçeriğe geç →

Korona Virüs Viral

Korona virüsü Türkiye’de de görüldü, ama gören sadece doktorlar ve sağlık bakanı.

Nerede ve nasıl bulaştığını sadece onlar biliyor, ve sadece onların söylediklerine inanmamızı bekliyorlar.

coronatedbr
coronatedbr

yeni meslekler ortaya çıkabilir, maske stokları tükendi, yakın koruma tedbirleri artırılabilir, yakında godamanları bu şekilde görürseniz şaşırmayın. 🙂

Peki Korona virüsü ülkemize neleri getirecek neleri götürecek.

Korona Virüsünün Faydaları

  • Tüm Türkiye temizliğin önemini birkez daha öğrenecek.

İnsanlar temizlik konusunda çok daha fazla bilgi sahibi olacak, lavabodan çıktıktan sonra dahi ellerini yıkamayanlar artık ölüm korkusu nedeniyle ellerini yıkamaya başlayacak ve temiz bir toplumda ilk adımı atmış olacağız.

  • Birlik ve beraberliğimizi artıracak

Tüm Türkiye halkı Korona virüs nedeniyle birbirine destek olacak, virüs bulaşmış kişileri yetkililere haber vereceğiz ve yayılmasını önlemeye çalışacağız.

  • Okullar tatil olabilir.

Bu aslında çocukların çok hoşuna gidecek bir durum çünkü korona virüsü nedeniyle okullar tatil edilebilir ve yaz tatiline erken girebiliriz, çocuklar şimdiden bayram ettiler, tabi bunu sadece okulların tatil olması olarak düşünmemek gerekir, yakında uzaktan eğitimin alt yapısı tamamlanırsa öğretmenler evlerinden eğitime devam edebilir, çocuklar için daha eylenceli bir hal alabilir bu durum.

  • Tokalaşmak, sarılamak, yalapşap öpüşmek tarih olacak.

Türk halkı olarak daha 1 gün önce gördüğümüz sohbet ettiğimiz insanları tekrar gördüğümüzde sarılırız öpüşür salyalı salyalı yalaşırız, tabi bu birçoğumuzun nefret ettiği birşeydir, özel alan ihlalidir aslında, ve artık bunada bir son vermemiz gerektiğini anladık anlayacağız, sırf bu yüzden yaşasın korona 🙂

aklıma gelen faydaları bunlar, tabi bu yazdıklarım korona virüsünün faydası gibi gözüksede aslında durum çok ciddi.

Korona Virüsünün Zararları

  • Ekonomi altüst olacak.

Korona virüsü nedeniyle birçok sektör zarar edecek, zarar edecek olması kötü gibi görünüyor ama ülkemin vatandaşlarının bunu anlayışla karşılayacağını biliyorum, umut ediyorum.

  • Spor müsabakaları iptal edilebilir.

Birçoğunuzu ilgilendirmeyebilir ancak spor müsabakalarının ertelenmesi veya iptal edilmesi konusu gündemde bu durum sadece sporcuları ve müsabakalardaki görevlileri, taraftarları ve hatta bahis kurumlarını olumsuz etkileyebilir. 🤔😄

  • Yurt dışı tatilleri ertelenebilir (gidilmemesi konusunda uyarılar yapılmaya başlandı bile)

Yurt dışına gitmek isteyenler şimdiden uyarılıyor gitmemeleri konusunda tabi bunu kaç kişi dinleyecek bilmiyorum ama bu önlemler havacılık sektörünü çok kötü etkileyecek gibi görünüyor ki zaten şimdiden kısa vadede 40 milyar dolar zarar edilebileceğini uzun vadede bu rakamın 140 milyar dolara ulaşabileceği söyleniyor, bu durumda havayolu şirketler işçi kıyımlarına başlayacaktır, veya batacaktır.

  • Turizm bitebilir

Dış gelirinin çoğu turist olan bir ülkeyiz, korona virüsü nedeniyle bu yıl turist rekorları kırılmayabilir, dolaylı yoldan birçok sektör bu durumdan kötü etkilenebilir.

bunlar ve daha birçok konu var aklıma geldikçe buradan paylaşacağım…

Anlık Korona Virüsü Haritası Burda

hepinize tertemiz günler dilerim…

Kategori: Genel

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir