İçeriğe geç →

Selamlaşma Kültürü Değişimi 10 Viral

Koronavirüs misafirlerimizi karşılama kültürümüzü kökünden değiştirecek değişim bundan sonrada devam edecek gibi görünüyor.

Dirsek dokundurma

Şimdi sizlere 10 değişik selamlama tekniğini göstereceğim içinden size uygun olanını seçin ve kullanın.

Ayak Teması

Ayak dokundurma

Karşılıklı iki kişinin sol ayak iç kısımlarını birbirleriyle temas ettirerek verilen selam şekli bana pek sıcak gelmedi Tik Tok videosu çekiyormuş havası yaratıyor, durduk yere şimdi millete dans ettirmenin alemi yok, sulu bir selamlama tekniği gibi görünüyor.

Dirsek Teması

Dirsek teması

Sağ dirsek kısımlarını kolu bükerek birbirine temas ettirme yöntemi ile yapılan selamlama biçimi bu da çok sıcak gelmiyor, virüs eğer bir kişiye bulaşmışsa ve öksürmüş ise havaya uşuçan tanecikler dirsek kısımlarına kadar bulaşmış olabilir tabi karar sizin beğenen kullanabilir.

Namaste (Hindistan)

Namaste (Hindistan)

İki elin avuç içi kısımlarını birbirine yapıştırarak burun hizasına kaldırılmasıyla yapılan selamlama biçimi, aslında fena gözükmüyor ama ellerin temiz olmadığı bir anda yapılması virüsün kendi kendimize bulaştırılması ihtimalini yükseltiyor bu yüzden bu selamlama biçimini de eliyorum kendi adıma.

Sağ Eli Kalbin Üstüne Koyarak Selamlama

Sağ El Kalbe

Şu ana kadar en ideali bu gibi göründü gözüme çünkü karşılıklı hiçbir şekilde temas yok ve çok sıcak bir görüntü veriyor, Cumhurbaşkanımızın da tercihi bu yönde, biz zaten bu selamlama biçimine çok alışığız istiklal marşımız okunurken marşımızı kalbimizde hissettiğimiz için kullandığımız bir yöntemdir, bana şimdilik bu selamlama biçimini kullanmak doğru gibi geliyor, tek sıkıntı yine yüz hizasına yakın bir hareket ve eller yine temiz değilse sakıncalı olabilir, tercih sizin.

Kalça Teması

Kalça teması

Daha çok spor müsabakalarında ve arkadaş karşılaşmalarında yapılan komik bir hareket, dengesiz görünüyor, düşünsenize Trump ile Putin karşılaştıklarında kalçalarını birbirlerine zıplayarak dokunduruyor ve bir an dengelerini kaybedip yere düşüyorlar, olası bir durum ve bu da bana hiç hoş gelmedi, çok sulu bir selamlama biçimi gibi görünüyor.

Uzaktan El Kaldırma (Sallama)

Uzaktan el kaldırma

Yine sıcak gelen bir selamlama biçimi olarak görünüyor, çünkü hiçbir şekilde temas yok, ancak ortamda birisi hapşurmuş veya öksürmüş ise havada uçuşan tanecikleri yakalamak ister gibi bir görüntü hissi veriyor, her ne kadar sıcak gelse de bence bu selamlama biçimi de sakıncalı gibi görünüyor.

Öne Doğru Eğilerek Selamlama

Öne eğilerek selamlama

İşte benim en çok sevdiğim gururu kibri ortadan kaldıran selamlama biçimi en çok bunu sevdim nedeni Japonların ne kadar samimi ve sıcak insanlar olduklarını gösteren bir selamlama biçimi olması, tiyatroda oyuncular oyunun sonunda ilk önce tek tek ve sonunda hep birlikte öne doğru eğilerek selam verirler, ben oldum olası bu selamlama biçimini çok sevdim, korona virüsünden kaynaklı bu selamlama biçimi dünya da herkes tarafından kullanılırsa bence çok güzel olur, saygılı sevecen ve sıcak bir karşılama gibi geliyor, benim tercihim kesinlikle bu.

Sağ el ikili parmak ayırma

Sağ el ikili parmak ayırma

Çok gıcık görünüyor, sanki uzaylılar dünyayı istila etmiş ve üç parmaklı yaratıkların “merhaba dünyalı” mesajını iletiyormuş gibi bir his veriyor ve tamamen yapmacık görünüyor, bir iki arkadaşınıza bu selamlama tekniğini deneyin ne kadar itici bir görüntü olduğunu anlayacaksınız, tabi bu selamlama biçimini sevenlerde olabilir.

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Bu da çok itici ve kibir kokan hareket gibi görünüyor zaten bizim kültürümüzde kaş kaldırmak şaşırdığımızı gösteren bir harekettir, !! geldiğinde şaşır, gittiğinde şaşır !! bilmiyorum ama bu da bana çok sıcak gelmedi, sırıtarak yapıldığı zaman küçümseme hissi uyandırıyor, tercih sizin.

sizlere bulabildiğim selamlama şekillerini göstermeye çalıştım, burada seçimi siz yapacaksınız elbette, umarım en doğru kararı verir sağda solda dayak yemezsiniz bazı hareketler kavga sebebi olabilir, dikkat etmek gerekir…

Kategori: Tuhaf

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir