İçeriğe geç →

Trump’tan Alman Bilim Adamlarına İğrenç Teklif

Bugüne kadar her yaptığı olay olan bir başkan.

Bugünde şaşırtmadı ve öyle haberler geliyor ki insan aklının sınırlarını zorluyor.

Gerçek mi değil mi tartışması yapmaya gerek yok, gerçek değilse bile bunu yapabilecek kapasitede olduğu bir gerçek.

Trump’tan alman bilim adamlarına iğrenç teklif.

Haber kısaca şu şekilde…

ABD Başkanı Trump, Alman gazetelerinin manşetinde. Alman basını, Trump’ın, coronavirüse karşı aşı geliştirmek üzere çalışan bir Alman araştırma şirketinin tüm haklarını ABD’nin kullanımına açmak üzere satın almaya çalıştığını yazıyor.

Welt am Sonntag gazetesinin ‘Trump Berlin’e karşı’ başlıklı haberi büyük ses getirdi, Alman ARD kanalına konuşan Almanya Ekonomi Bakanı Peter Altmaier “Almanya satılık değildir” dedi.

Gazetenin haberine göre, Donald Trump, Alman biyoteknoloji firması CureVac’ın üzerinde çalıştığı aşının işe tüm haklarını satın alarak işe yaraması halinde ABD’de kullanılmasını sağlamak istedi.

Die Welt gazetesine konuşan Alman hükümetine yakın kaynaklar, Trump’ın, aşının sadece ABD’de kullanılması için ‘bir milyar dolar teklif ettiğini’ aktardı.

Pazar günü bir basın toplantısı düzenleyen İçişleri Bakanı Horst Seehofer, gazetede çıkan haberi teyit edip edemeyeceğini soran gazetecilere, “Bugün hükümet yetkililerinden birkaç kez bunun doğru olduğunu duydum, yarın bu konuyu kriz komitesiyle görüşeceğiz” yanıtını verdi.

Bizde ateş olmayan yerden duman çıkmaz diye bir ata sözü vardır, bu haberin doğru olup olmaması aslında pek önemli değil, bunu hangi başkan veya hangi insan kendi milleti için istiyorsa – istemişse – isteyecekse bu bir trajedidir.

İnsanları ölüm ile imtihan etme gücünü kendi ellerinde istiyorlar, ellerine ne geçeceğini çok merak ediyorum, insanlar öldükten sonra ellerine ne geçecek hangi egosunu tatmin edecek bu insanlar, dünyadaki bütün insanlar ölsün ben yaşayayım benim milletim yaşasın zihniyetini kim kabul edebilir.

Gerçekten film gibi zamanlar geçiriyoruz, yaşarsak çocuklarımıza torunlarımıza anlatacağımız tarihi günler bu günler.

Emin olun ben kendi torunlarıma anlatırken bu yaratıkları da anlatacağım ve inşallah şunu da söyleyebilirim, Bu virüsün ilacını Filistin – Irak – Suriye – Türkiye’li bilim adamları buldu ve Amerika’ya göndermedi, ya da şöyle söylemeyi umuyorum, Sadece Trump’un kullanmasına izin verilmemesini istedi.

Kategori: Tuhaf

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir